Spelschemat till Stålbucklan

36567531756_5c38ec53c5_k.jpg

Foto: Mats Bekkevold

Distriktslagsturneringen Stålbucklan 2019 för flickor födda 2003-2005 spelas i Alvesta, Diö, Ljungby, och Rydaholm under tiden den 21-24 februari. Här nedan hittar ni spelprogrammet.

Grupp A
Ljungby Arena, Ljungby 

Torsdagen den 21 februari 2019
21/2              17.00 Småland-Östergötland
21/2              18.45 Gästrikland/Hälsingland-Västerbotten 

Fredagen den 22 februari 2019
22/2              10.00 Gästrikland/Hälsingland-Östergötland
22/2              11.45 Västerbotten-Småland
22/2              16.15 Östergötland-Västerbotten
22/2              18.00 Småland-Gästrikland/Hälsingland

Grupp B
DIÖ Ishall, Diö 

Torsdagen den 21 februari 2019
21/2              17.00 Västergötland/Bohuslän/Dal-Norrbotten
21/2              18.45 Dalarna-Uppland 

Fredagen den 22 februari 2019
22/2              10.00 Dalarna-Norrbotten
22/2              11.45 Uppland-Västergötland/Bohuslän/Dal
22/2              16.15 Norrbotten-Uppland
22/2              18.00 Västergötland/Bohuslän/Dal-Dalarna

Grupp C
Virdavallens Ishall, Alvesta 

Torsdagen den 21 februari 2019
21/2              17.00 Stockholm-Västmanland
21/2              18.45 Skåne/Blekinge-Medelpad 

Fredagen den 22 februari 2019
22/2              10.00 Skåne/Blekinge-Västmanland
22/2              11.45 Medelpad-Stockholm
22/2              16.15 Västmanland-Medelpad
22/2              18.00 Stockholm-Skåne/Blekinge

Grupp D
Talavidshallen, Rydaholm 

Torsdagen den 21 februari 2019
21/2              17.00 Södermanland-Göteborg
21/2              18.45 Ångermanland-Värmland 

Fredagen den 22 februari 2019
22/2              10.00 Ångermanland-Göteborg
22/2              11.45 Värmland-Södermanland
22/2              16.15 Göteborg-Värmland
22/2              18.00 Södermanland-Ångermanland

Finalspel platserna 1-8
Ljungby Arena och Ljungby Arena B, Ljungby, och Virdavallens Ishall, Alvesta 

Lördagen den 23 februari 2019
Kvartsfinal 1
23/2              09.00 A 1-D 2 i Ljungby Arena B
Kvartsfinal 3
23/2              09.00 B 1-C 2 i Ljungby Arena
Kvartsfinal 2
23/2              10.45 C 1-B 2 i Ljungby Arena B
Kvartsfinal 4
23/2              10.45 D 1-A 2 i Ljungby Arena
Semifinal 1
23/2              14.05 Vinnare i kvartsfinal 1-Vinnare i kvartsfinal 2 i Ljungby Arena, matchen sänds i SVT
Semifinal 2
23/2              15.40 Vinnare i kvartsfinal 3-Vinnare i kvartsfinal 4 i Ljungby Arena, matchen sänds i SVT
Placeringsmatch 1
23/2              16.15 Förloraren i kvartsfinal 1-Förloraren i kvartsfinal 2, Virdavallens Ishall
Placeringsmatch 2
23/2              18.00 Förloraren i kvartsfinal 3-Förloraren i kvartsfinal 4, Virdavallens Ishall 

Söndagen den 24 februari 2019
Match om sjunde plats
24/2              09.30 Förloraren i placeringsmatch 1-Förloraden i placeringsmatch 2, Virdavallens Ishall
Match om tredje plats
24/2              11.05 Förloraren i semifinal 1-Förloraren i semifinal 2 i Ljungby Arena, matchen sänds i SVT
Match om femte plats
24/2              11.15 Vinnaren i placeringsmatch 1-Vinnaren i placeringsmatch 2, Virdavallens Ishall
Final
24/2              14.30 Vinnaren i semifinal 1-Vinnaren i semifinal 2 i Ljungby Arena, matchen sänds i SVT